Вчені склали рейтинг чесності країн

 
В “змаганні” брали участь лише 15 держав. А проводили його британські вчені з Університету Східної Англії, яких цікавило, де брешуть більше, а де менше.
 
Як пише KP.ua, дослідники на чолі з доктором Девідом Хью-Джонсом набрали 1500 добровольців з країн, що представляють різні континенти та культури: з Аргентини, Бразилії, Данії, Греції, Індії, Китаю, Португалії, Росії, США, Туреччини, Швейцарії, ПАР, Південної Кореї і Японії . Експерименти проводили за допомогою інтернету – дистанційно пропонували виконати ті чи інші завдання. Але результати оплачували реально.
 
У ході першого випробування добровольці підкидали монетку. І повідомляли вченим, що випало – орел чи решка. За решку платили 5 доларів, за орла – нічого.
 
Доктор розсудив: добровольці будуть обманювати, щоб заробити більше. Стануть повідомляти – хто частіше, хто рідше, що випала решка, коли насправді випав орел. А вченим того і треба було, щоб оцінити чесність представників тієї чи іншої країни.
 
Вірогідність випадання решки (та й орла теж) – 50 відсотків. Учені вирішили: все що вище, за повідомленнями учасників, вважати брехнею.
 
Так от, згідно запропонованої методики, самими брехливими виявилися китайці, які бачили решку в 80 випадках зі 100. За ними у рейтингу японці і корейці, які “заливали” про 75 відсотків.
 
Навпаки, чудеса надприродної чесності продемонстрували британці та південноафриканці. У одних решка випадала в 51 випадку з 100, в інших – у 52.
 
Висновок учених: не всі країни однаково чесні. Але в чому природа такого відмінності, залишається загадкою.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply