Вчені попередили про можливе виверження вулкану в центрі Європи

Сейсмологи виявили потужну сейсмічну активність в північній Європі. Область цієї зони захоплює території від району Ейфель до частини Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Франції. Дослідженням було зафіксовано, як рухається земна кора.

Ці рухи були несподіваними. Вони вказували на те, що в регіоні все ще зберігається вулканічна активність. Результати дослідження говорять про те, що цей регіон більш сейсмічно активний, ніж інші розломи в Європі.

Активна зона збільшується в обсягах, що нетипово для Північної Європи, де останнє виверження було зафіксовано понад 11 тисяч років тому.

Для дослідження були використані дані GPS навігаторів. Це знадобилося вченим для того, щоб їм було легше зрозуміти рух землі по вертикалі і горизонталі, визначити його характер. В результаті висновки такі: рухи виявилися куполоподібні. Це говорить про підняття до поверхні Землі гарячої розплавленої породи. Корне Кремер, вчена університету в штаті Невада, заявила, що в “серці”, тобто в центрі північної Європи, що щось недобре зріє.

Джерело: lenta.ua