Вчені перетворять камені на Місяці в чистий кисень і будівельні матеріали

Британська фірма Metalysis виграла контракт Європейського космічного агентства на розробку технології перетворення місячного пилу і каменів в кисень, залишаючи після себе алюміній, залізо та інші метали, які можуть стати в пригоді в будівництві. Про це повідомляє The Guardian.

«Все, що ви берете з Землі на Місяць, — це додаткова вага. Якщо виготовляти необхідні матеріали на місці, це заощадить багато часу, зусиль і грошей », — сказав Ян Меллор, керуючий директор компанії Metalysis, яка уклала контракт з ЄКА.

Аналіз гірських порід, привезених з Місяця, показує, що кисень становить близько 45% від ваги матеріалу. Інша частина в основному складається з заліза, алюмінію і кремнію. У роботі, опублікованій в цьому році, вчені з Metalysis і Університету Глазго заявили, що вони можуть отримувати 96% кисню зі змодельованого місячного ґрунту, залишаючи опісля корисні метали.

НАСА та інші космічні агентства знаходяться на найважливішій стадії підготовки до повернення на Місяць. На цей раз для створення постійної місячної бази, де країни працюватимуть разом з приватними компаніями над її життєзабезпеченням, будівництвом середовища проживання, виробництвом енергії, продуктів харчування та будівельних матеріалів.

Контракт з ЄКА розрахований на дев’ять місяців. За цей час компанія Metalysis повинна вдосконалити електрохімічний процес, який вивільняє кисень з місячного пилу і гірських порід, пропускаючи електричний струм через матеріал. Цей процес вже використовується на Землі, але кисень виділяється як небажаний побічний продукт при видобутку корисних копалин. Щоб він допоміг дослідникам Місяця, кисень необхідно вловлювати і зберігати.

Згідно з контрактом, фірма буде намагатися підвищити вихід і чистоту кисню і металів з породи, одночасно зменшуючи кількість енергії, споживаної процесом. Наступним кроком буде демонстрація вилучення кисню на Місяці.

Отриманий кисень об’єднають з іншими газами для отримання повітря, придатного для дихання. Крім того, кисень є життєво важливим компонентом ракетного палива, яке можна виробляти прямо на Місяці і використовувати для дозаправлення космічних кораблів, що відправляються в далекий космос.

Марк Саймс, який працює над цим процесом в Університеті Глазго, заявив, що гірські породи з Місяця це «величезне потенційне джерело кисню» для підтримки дослідження людиною супутника Землі і всієї Сонячної системи

Джерело: “Цікавості”