Вчені назвали нову дату глобальної катастрофи

Дослідники з Кардіфського університету (Велика Британія) дійшли висновку, що до 2100 року закислення океану може побити рекорди, встановлені 14 мільйонів років тому.

Про це повідомляє Рамблер з посиланням на The Inertia.

Глобальна катастрофа загрожує Світовому океану менш ніж через сто років. Закислення океану являє собою процес зниження показника pH, викликаний попаданням в воду вуглекислого газу (CO₂) з атмосфери планети.

Закислення, як і глобальне потепління, пов’язують з діяльністю людства. На думку вчених, якщо люди не перестануть виробляти надмірну кількість CO₂ (при горінні вугілля, нафти, газу), через 80 років рівень pH у воді досягне показника в 7,8 (у порівнянні з 8,1 зараз).

Падіння показника рН всього на 0,1 одиниці означає збільшення кислотності на 25 відсотків.

За словами Джулії Шорт з Кардіфського університету, з початку індустріальної ери (XVIII-XIX століття) океан поглинув близько 525 мільярдів тонн вуглекислого газу. На початку 1800-х років з’явилися машини на бензині та дизелі, індустріалізація сприяла створенню феномену урбанізації, а люди масово вирушили в міста в пошуках роботи.

Одним з негативних наслідків цього став викид мільярдів тонн CO₂ та інших парникових газів в атмосферу Землі, а потім і закислення океану. Дослідники вивчали скам’янілості морських істот, що жили близько 14 мільйонів років тому. В результаті вчені змогли відновити картину рівнів CO₂, яка дозволяє прогнозувати майбутні сценарії викидів газу і наслідки цього процесу.

Вчені відзначили, що 14 мільйонів років тому по Землі пройшла хвиля вимирань, яку пов’язують з відносно стійким періодом похолодання. На думку дослідників, живі організми в той період виробили «божевільну кількість» вуглекислого газу, що також стало однією з причин падіння температур на планеті.

https://zik.ua/news/2018/07/31/vcheni_nazvaly_novu_datu_globalnoi_katastrofy_1376443