Вчені назвали незвичайний спосіб боротьби з глобальним потеплінням

Команда вчених з Університетського коледжу Лондона розробила модель аерозольної геоінженерії стратосфери, за допомогою якої можна уповільнити зміну клімату.

Розрахунки дослідників опубліковані в виданні Environmental Research Letters.

Вчені створили складну імітацію геоінженерії стратосферного аерозолю і виявили, що додавання аерозолів в стратосферу в певній пропорції може пом’якшити важливі кліматичні загрози майже у всіх регіонах. За їх словами, втрати будуть мінімальними – негативні наслідки зміни клімату виявляться лише на дуже невеликій частині суші.

Професор Пітер Ірвін, який проводив дослідження, пояснив, що раніше вчені були зосереджені на сценарії, в якому сонячна геоінженерія компенсує майбутнє потепління повністю. Як показують дані їхньої моделі, в деяких випадках через це близько 9% території суші можуть постраждати від збільшення наслідків змін клімату. Зокрема, стратосферная аерозольна геоінженерія може призвести до значного ослаблення мусонів і посилення посухи.

Якщо ж компенсувати потепління тільки наполовину, то це може полегшити кліматичні зміни, посиливши наслідки лише на 1,3% площі суші. У тих регіонах, де “уполовінене” за допомогою стратосферної аерозольної геоінженерії потепління посилило зміни, воно збільшило доступність води, а не зменшило її. Це говорить про те, що побоювання з приводу того, що геоінженерія стратосферних аерозолів може привести до посухи, можуть бути недоречні.

“Наші результати показують, що при використанні в правильній дозі і разом зі скороченням викидів парникових газів геоінженерія стратосферного аерозолю може бути корисна для управління впливами зміни клімату”, – стверджує доктор Ірвін.

У цьому модельному дослідженні діоксид сірки був випущений в різних широтах тропіків, щоб створити такий шар аерозолів, які зможуть підтримувати температуру стійкою в умовах екстремального глобального потепління.

Джерело: https://apostrophe.ua/ua/news/society/science/2020-03-23/uchenyie-nazvali-neobyichnyiy-sposob-borbyi-s-globalnyim-potepleniem/191722