Вчені навчилися лікувати параліч струмом

Медики зуміли в буквальному сенсі поставити на ноги чоловіка, який страждає від паралічу багато років.

Новий підхід, що поєднує електростимуляцію та фізичну терапію, розробили фахівці з клініки Майо в Рочестері і Каліфорнійського університету, пише Nature Medicine.

Завдяки електричному імплантату, який стимулює нерви на хордi, 29-річний чоловік з параплегією зміг знову пересуватися після нещасного випадку в 2013 році

Команда вчених помістила прилад в епідуральний простір, який розташован між твердою мозковою оболонкою і кістками хребта і містить спинний мозок, а також спинномозкову рідину.

Імплантований електрод підключається до пристрою імпульсного генератора, яке також міститься під шкіру. Доступ до нього здійснюється по бездротової мережі через зовнішній контролер.

Завдяки електричної стимуляції імплантант впливає на нейронні мережі, посилаючи сигнали “стояти” і “йти”.

На 25-му тижні чоловік навчився самостійно стояти. На 44-му тижні пацієнт зміг самостійно пройти дистанцію 102 метри (приблизна довжина футбольного поля). Максимальна швидкість пересування у вилiкуванного склала 0,2 метра в секунду.

Результати дослідження змусили переглянути ранні уявлення про природу паралічу, який впливає на рухливість людини.

Дослідники заявляють, що мають намір продовжити вивчення паралічу, особливості роботи стимулюючого імплантанта і в яких випадках він може бути ефективний.

https://znaj.ua/zdorovya/176343-vcheni-navchilisya-likuvati-paralich-strumom