Вчені довели, що старіння можна «вилікувати»

У той час, як тривалість життя значно збільшилася в останні десятиліття, тривалість здоров’я – ні. Вчені стверджують, що останні 15-20 років з 80 прожитих людей страждає від різних захворювань. У зв’язку з цим пошук ліків від старості набуває більш важливе значення, ніж просто дарування людям вічної краси. Тепер мова йде про “вічне” здоров’я.

На сьогодні геронтологи-представники науки, що вивчає питання старіння і як його “зупинити”, знайшли два варіанти “лікування” вікових змін і хвороб.

Перший з них – видаляти «постарілі клітини», які вже не діляться самі, але збільшують ризик розвитку онкології і пошкоджують інші клітини. Однак в цьому методі є істотний недолік. Справа в тому, що «старі» клітини вироблять речовини, що грають важливу роль в загоєнні ран, без них процес регенерації буде йти набагато повільніше.

Залишається другий варіант – “омолодити” за допомогою ліків «старі» клітини, щоб вони знову могли ділитися. За словами доцента біохімії Оксфордського університету Лінн Кокс, експерименти на мишах показали, що метод працює. “М’язова маса збільшується, кишечник показує поліпшення. Думаю, збільшився навіть розмір їх мозку”, – сказав вчений. При цьому і тут не обійшлося без проблем, повідомляє Science Focus.

Разом із запуском поділу клітин також починалося швидке ділення ракових клітин. І якщо у мишей була передракова пухлина, вона дуже швидко ставала дуже агресивною. Так як в організмі кожної людини є ракові клітини, то цей метод може спровокувати зростання числа онкохворих.

Однак вчені не впадають у відчай і вважають проведену роботу цінною. Адже вона показала, що старіння, хоч і неминуче, але все ж пластично. Цей процес можна змінити. Відзначається, що група геронтологів вже отримала схвалення в США на перше в історії випробування препарату, спрямованого на лікування старіння як такого, а не для лікування будь-якого окремого захворювання, пов’язаного з ним. Дослідження почнеться, як тільки будуть зібрані необхідні кошти.

Джерело: LеаdyHealth