Вчені довели, що собаки розуміють, коли люди їм брешуть

Ні, на вулиці не дуже холодно для прогулянки. Ні, ласощі не скінчилися. Собака точно знає, що ви говорите неправду — і ось, як вчені це довели.

Собаки точно знають, коли ви їм брешете, з’ясували вчені з Університету Відня. Виявляється, друзі людини майже завжди знають, коли ви їм брешете. І про дощ на вулиці. І про додаткові ласощі, які ви зовсім не ховаєте зараз у кишені. І про те, що незабаром повернетеся. (Втім, у собак немає уявлення про час. Тож, якщо ви навчили її долати почуття самотності — проблем не буде. Якщо ні — читайте ці поради).

Щоб перевірити свою гіпотезу, вчені спостерігали за поведінкою 260 собак і перевіряли їх здатність розпізнавати брехню. У дослідженні брала участь стороння людина, з якою собака не був знайомий. Під час першого етапу вона ставила перед твариною дві миски корму, у одній з яких були заховані ласощі. Людина вказала собаці на миску з ласощами — собака повірив і почав їсти саме з цієї миски.

Другий етап був складнішим. Їм так само запропонували дві миски з кормом, на дні однієї з яких були заховані ласощі. Але цього разу ласощі сховала не стороння людина, назвемо її “А”, а її товариш “Б”. Якщо людина “А” була присутня під час того, як “Б” ховала ласощі, то собаки прислухалися до її поради. Якщо “А” не бачила, у яку миску заховані ласощі, собаки ігнорували її пораду.

Найцікавіше, що половина собак ігнорували пораду людини, яка бачила, як ховали ласощі. Вона вказувала не на миску з нагородою, а на ту, на дні якої нічого не було. Здавалося, собаки знали, що вона бреше. Визначили це — за поведінкою? За запахом?

Це виглядає абсолютно неймовірним. Адже з цього дослідження можна зробити висновок, що собаки чудово розбираються у людях — набагато краще, ніж ми у собаках. Причому, вони читають, як розкриту книгу не лише господаря, але й зовсім незнайому людину. Пес знає, коли людина бреше, знає, коли вона просто не знає, про що говорить. Пес відмінно розуміє, чи варто мати з вами справу.

Цікаво, що подібні експерименти проводили на маленьких дітях і мавпах — макаках і шимпанзе. І усі три групи показали набагато гірші результати, ніж собаки. Вони набагато більше довіряли брехливим старшим. Тоді, можливо, це не ми завели собі собак, а собаки завели собі нас?

Джерело: Woman24