Вчені дізналися, як врятувати Землю від екологічної катастрофи

З кожним роком все більше вчених схиляються до думки, що людству доведеться шукати позаземні джерела мінералів, які містять рідкісні для Землі елементи, такі як: золото, кобальт, залізо, рутеній, реній, вісмут, осмій, родій, молібден, магній, нікель, паладій, платину.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі РИА Наука.

Допомогти жителям Землі зможе, в першу чергу, Місяць і деякі астероїди. Сучасні технології, йдеться в статті, дозволяють ввести в дію рудники на Місяці і астероїдах до середини XXI століття.

Економічно вигідно видобувати на Місяці гелій-3 (накопичується в реголіті під дією сонячного вітру). Родовищ гелію-3 на Землі немає, його напрацьовують у атомній промисловості в дослідницьких цілях. Вчені кажуть, що гелій-3 може служити паливом для токамаків (тороїдальна камера з магнітними котушками) і може допомогти вирішити енергетичні проблеми Землі.

Окремо варто відзначити і екологічний аргумент космічної галузі – деякі рідкісні елементи (підгрупи платини) задіють у сонячних батареях і каталізаторах. Автори матеріалу вважають, що перенесення видобутку копалин за межі Землі знизить навантаження на навколишнє середовище нашої планети. Відомо, що родовищ цих руд дуже мало, і надалі жителям Землі знадобиться поглиблювати шахти, що залишить вуглецевий слід.

Проблема в тому, що поки що єдина країна, яка реалізує Місячну програму – це Китай. Як відомо, розгортання постійного модуля на Місяці неможливе без експлуатації місцевих ресурсів, які в подальшому дозволять захистити екіпаж від випромінювання, виробляти ракетне паливо та витратні матеріали для 3D-принтера, на якому друкуватимуть деталі машин і будівель.

Напередодні повідомлялося, що до Місячної програмі мають намір повернутися і США. Американські астронавти також хочуть освоїти Місяць, який, як передбачається, стане стійким майданчиком для освоєння Марсу до 2030 року. Над проектом по запуску людини працює компанія Ілона Маска SpaceX, а також компанія Boeing (корабель CST-100 Starliner з ракета-носієм Atlas V).

Розраховують учені і астероїдів. Як повідомляла раніше НАРОДНА ПРАВДА, космічний апарат NASA OSIRIS-REx, який нещодавно вийшов на орбіту астероїда Бенну, знайшов на об’єкті складові води. Як тільки апарат прибув у пункт призначення, фахівці направили наукові інструменти зонда в бік астероїда, серед них був набір камер і спектрометри OVIRS і OTES. Саме ці пристрої і зробили дивне відкриття — астероїд Бенну багатий гідроксилами (молекула, які складаються з пов’язаних атомів кисню і водню).

Крім того, фахівці NASA мають намір запустити пошукову місію до астероїда Психея, на якому були знайдені силікати, гідроксильні групи, а також дуже щільна речовина, яка, як вважають вчені, являє собою частинки металу. Вчені припускають, що Психея – астероїд, який повністю складається з заліза і нікелю.
Нещодавно колишній співробітник американського космічного агентства NASA Еллен Стофан підтвердила теорію відомого британського фізика Стівена Хокінга, який говорив, що через кліматичні метаморфози Земля може повторити сумну долю Венери. Хокінг, спираючись на вік Землі в 4,5 мільярда років, прогнозував, що приблизно через 200-500 років людству знадобиться шукати для себе новий будинок.