В Україні відреставрували скіфський меч

В Донецькій області Слов’янському краєзнавчому музею сьогодні, 1 жовтня, передали відреставрований скіфський меч – V ст. до н. е. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

За словами міністра культури України Євгена Нищука, меч походить з Донбаського краю.

«Меч символічно відкриває історію захисту цих земель славними воїнами ще 2,5 тис. років тому назад. Цей артефакт стане одним з центральних експонатів Слов’янського краєзнавчого музею», – сказав він.

У повідомленні зазначається, що скіфський меч віком 2500 років потрапив до Слов’янського музею після старту проекту «Музей відкрито на ремонт». Згодом він був переданий до Національного науково-дослідного реставраційного центру.

Меч був майже у «розібраному» стані, адже складався з клинка, руків’я та перехрестя. Його поверхня з металу була вкрита корозією та залишками ґрунту. Єдине, що зберіглося, так це металеве ядро. Про те, ступінь мінералізації все одно становила близько 1/3 загальної маси. Також основи країв та кінцівки клинка були у «пошарпаному» стані.

У центрі вчені провели дослідження меча і розробили програму та визначили методи його реставрації. Розчистка меча була зроблена механічним способом, без застосування хімічних препаратів. Відреставрований скіфський меч, після проведених робіт, повернули до музею.