В столиці розпочав роботу Другий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури

2 липня у НСК «Олімпійський» розпочав роботу «Другий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури», організований Національним Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за підтримки Українського культурного фонду.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Міжнародний ярмарок грантів у сфері культури став ефективним майданчиком для спілкування між грантодавцями та представниками культурних і креативних індустрій, які перебувають у пошуку фінансової підтримки для своїх культурних проектів та ініціатив в Україні.

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко під час свого виступу відзначила, що Ярмарок грантів набуває системності і сталості, а також висловила сподівання, що ця тенденція в майбутньому матиме продовження.

«Ми живемо в такий час, коли всі суспільні сфери страждають від надмірної стандартизації і уніфікації послуг, тому саме креативність, саме культурна сфера, може стати тим рушієм і драйвером, який виведе нас на абсолютно новий рівень суспільного розвитку. Мінкультури не залишилось осторонь цих процесів, у 2017 році з’явилося дві абсолютно інноваційні інституції – Український інститут книги та Український культурний фонд, їх діяльність ще молода, але дуже ефективна і якісна», – зазначила Світлана Фоменко.

«Разом з тим, ми не можемо не звертати увагу на процеси культурної децентралізації, які зараз відбуваються в Україні, тому ми започаткували ще декілька грантових програм, які сьогодні представлені на Ярмарку. Це проект «Малі міста великі враження», який підтримує розвиток культурної спадщини та згуртування громад на основі креативних індустрій, та «Академія культурного лідера» – цей проект передбачає не лише фінансову допомогу, а й розбудову людського ресурсу, людської спроможності».

Як повідомила перший заступник Міністра культури України, ще одним цікавим проектом є «Автентична Україна», який реалізується у співпраці з Google Україна. Інформаційний портал «Автентична Україна» представляє елементи матеріальної і нематеріальної спадщини, постійно оновлюється і доповнюється.

«Основна наша мета – створення тієї екосистеми, в якій ви будете мережуватися, розвиватися і розкривати власний потенціал, а також отримувати необхідну підтримку, у тому числі, державну», – наголосила Світлана Фоменко.

Цьогоріч на Другий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури подано більш ніж втричі більше заявок від учасників порівняно з минулим роком. Це 1409 заявок від представників усіх індустрій. Зокрема, найбільша з аудіовізуального мистецтва – 251 особа, культурна спадщина – 229, сценічне та перфомансне мистецтво – 149 мистецтво, креативні індустрії – 145, література і видавнича справа – 126, візуальне мистецтво – 124, аудіальне мистецтво – 172 і дизайн 43.

Для учасників ярмарку буде презентовано 14 українських та європейських грантових програм. Грантодавцями ярмарку виступили – Креативна Європа, Український культурний фонд, European Union in Ukraine, проект House of Europe, U.S. Embassy Kyiv Ukraine, Міжнародний фонд «Відродження», National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team, Чеський центр у Києві, Французький інститут в Україні / Institut français d’Ukraine, Ukrainian Institute – Український інститут та інші закордонні інституції і посольства, які нададуть актуальну інформацію про напрями проектів, за якими здійснюється грантова підтримка.

Джерело: https://zik.ua/news/2019/07/02/u_kyievi_rozpochav_robotu_drugyy_mizhnarodnyy_yarmarok_grantiv_u_sferi_1600157