В Києві потрібна комплексна програма боротьби з правопорушеннями

Для вирішення проблеми запобігання правопорушень, міська влада насамперед має скерувати свої зусилля на подолання соціально-економічних чинників, як то забезпечення киян робочими місцями, усунення протизаконного продажу алкогольних виробів, соціальну адаптацію молоді й моральний стан громади, які й призводять до вчинення злочинів.

Так вважає експерт з місцевого самоврядування, голова «Муніципальної ліги Києва» Олександр Федоренко, коментуючи ініціативу міської влади здійснювати контроль за громадським порядком у Києві за допомогою відеокамер.

За словами експерта, сама поява камер у Києві є доречною. Проте, експерт зазначає на необхідності комплексної програми чи то засобів, які реально впливатимуть на рівень правопорушень.

«Міські проблеми з вандалізмом, грабіжництвом на вулицях, екстремальними ситуаціями на дорогах, хуліганством та бійками не вирішаться тільки за наявності у Києві 100 тисяч камер відео-спостереження. Основні причини злочинності полягають насамперед у соціальних умовах життя суспільства, саме тому міська влада має вирішувати ті проблеми, які штовхають людей на злочини» – вважає Олександр Федоренко.

Експерт переконаний у тому, що відео-спостереження за киянами стане тільки наслідком проблемних ситуацій, в той час, як необхідно докладати зусиль для перешкоджання конфліктів, які виникають внаслідок житлово-комунальних, побутових, матеріальних проблем.

«Є явища, з якими має боротися суспільство на рівні міської влади. Це явища, які впливають на поведінку людини та пов’язані зі способом її життя в громаді: пияцтво, наркоманія, пропаганда насилля, корумпованість, вибірковість правосуддя, в даному випадку, наприклад, вибірковість у здійснення підприємницької чи будівельної діяльності. Проте, маю сумніви, що нинішня влада, діятиме таким чином, адже купити камери, зробити вигляд борців за правопорядок і забути про це, набагато легше» – вважає Олександр Федоренко.

Відомо, що київська влада вирішила перейняти досвід Москви, де на вулицях розташовано близько 100 тисяч відеокамер, за допомогою яких контролюється громадський порядок. За попереднім проектом, встановлювати камери планують на вулицях, щоб засікати правопорушення, і на перехрестях для фіксації ДТП.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply