В Києві ліквідують диспетчерів таксі

Влада планує змусити працювати вітчизняних таксистів за єдиними тарифами.

Зараз у Києві працює кілька парковок для таксі, але всі вони – у приватній власності.

Уже наступного року в столиці запланували відкрити 300 парковок таксі. Пасажири матимуть змогу не тільки зателефонувати диспетчеру, а й просто у встановленому місці взяти машину. Тарифи планують зробити однаковими для всіх служб, а автівки буде обладнано лічильниками.

Щоправда, нова тарифікація обійдеться дорожче, ніж поїздка на таксі зараз.

Вже кілька тижнів поспіль столична влада працює над проектом реформи ринку таксі. Реформу хочуть поєднати з прийняттям закону, який повинен вивести з тіні ринок з «шашечками» (наразі нелегально працює близько 80% служб).

«Як тільки закон буде прийнято, в Києві одразу з`являться парковки для таксі, такі як у Європі. Те, якими вони мають бути, ми вже узгодили з перевізниками. Чому чекаємо закону? Тому що не хочемо облаштовувати відповідні місця для нелегалів», – розповів директор департаменту транспорту Євген Водовозов.

«Буде так, наприклад, як у Лондоні: ви сідаєте в машину і за лічильником їдете. Тариф у всіх таксистів буде єдиний, його регулюватиме влада», – розповів заступник голови КМДА Михайло Костюк.

Про те, скільки вартуватиме поїздка у таксі, влада поки що не говорить.

«У світі 1 км поїздки коштує стільки ж, скільки літр бензину – тобто 12 грн. Але ми розуміємо, що для киян це дуже дорого, тому пропонуємо тариф у районі 5 грн за км. плюс плата за посадку – близько 15 грн.», – каже голова Всеукраїнської профспілки таксистів Василь Попик.

Підраховано, що наприклад, поїздка від Хрещатика до Севастопольської площі (близько 6 км) зараз обходиться в 34-35 грн., а буде – десь 45 грн.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply