В Ізраїлі знайшли одну з найдавніших християнських церков в світі

Ізраїльські археологи виявили одну з найбільш ранніх християнських церков. Вона перебувала на півночі країни, в парку Баніас, відомому своїми водоспадами, повідомляє Time of Israel.

Руїни датували IV століттям. У Новому Завіті говориться, що саме в цьому місці Ісус Христос звелів апостолу Петру поширювати християнство.

Раніше на місці церкви розташовувався язичницький храм – римське святилище, присвячене богу Пану. Його побудували в 20-х роках до нашої ери, а ритуали на честь божества, на думку істориків, почали проводити декількома століттями раніше.

Святилище відповідало класичній римській архітектурі. Воно знаходилося на природній терасі, яка виникла через обвалення скелі. В середині був створений басейн, а на вівтарі був зображений сам бог дикої природи. Християнські будівельники пізніше використовували частини старої будівлі при зведенні церкви.

Збереглася частина мозаїчної підлоги, оброблена маленькими хрестиками. Ніша, де спочатку могла перебувати статуя Пана, була перетворена в апсиду (напівкруглий виступ в стіні будівлі).

Церква постраждала від землетрусу, але в VII столітті її відреставрували. Фахівці відзначили, що після завершення пандемії коронавіруса цей архітектурний пам’ятник відкриють для туристів.

Джерело: “Діалоги”