В дикій природі України залишилося всього 200 ведмедів

Фото: pixabay.com

Натомість у цирках, притравочних станціях та приватних звіринцях клишоногих утримується приблизно така ж кількість.

Про це на своїй Facebook сторінці розповіли зоозахисники з UAnimals.

В Карпатах в Словаччині, Польщі, Румунії та Україні мешкає близько 8000 бурих ведмедів, що є другою за величиною популяцією в Європі. Проте в Україні їх налічується всього лише біля 200 особин. Найбільше клишоногих в Закарпатській та Івано-Франківській областях, проте навіть в Київській області вони є.

В дикій природі України залишилося всього 200 ведмедів - клишногий, захист тварин, ведмідь, бурий ведмідь - 06 myshka
Скрін з redbook-ua

Нагадаємо, нещодавно житомирський притулок для ведмедів переїхав на Бориспільщину.

Та дивує те, скільки цих тварин живе в неволі. У цирках, притравочних станціях та приватних звіринцях в Україні утримується близько 200 ведмедів.

«В цирках ведмедів утримують в жахливих умовах та голодом і батогом змушують «їздити» на велосипеді і від страху виконувати рухи, що комусь здаються танцем, – розповідають зоохасники. – На притравочних станціях ведмедів перетворюють на тренажери для вбивства мисливськими собаками. У приватних звіринцях тварин тримають на лічених метрах, годують аби чим і часто навіть накачують алкоголем».

Варто зазначити, що бурий ведмідь охороняється багатьма міжнародними документами – в Бернській конвенції він знаходиться серед суворо охоронюваних видів, а також він згаданий в Директиві ЄС про оселища і Загальноєвропейській стратегії збереження біологічного та ландшафтного різноманіття (PEBLDS).

Нагадаємо, минулоріч українці влаштували акцію захисту бурих ведмедів в країні.

Джерело: https://www.poglyad.tv/v-dykij-pryrodi-ukrayiny-zalyshylosya-vsogo-200-vedmediv/