В День Києва – індійське свято на Хрещатику

Фестиваль колісниць та Індія на Хрещатику… Киян та гостей столиці у день міста Києва, який традиційно відзначається в останню неділю травня, запрошують долучитися до святкування ведичного свята Ратга-Ятру.

Про це повідомляють організатори заходу у Facebook.

Ратга-ятра – одне з найважливіших й найколоритніших свят Індії. Щороку в місті Пурі (штат Орісса, Індія) на його святкування збирається більше 500 000 людей.

Центральний елемент ходи – «Ратга», пишно прикрашена колісниця у формі куполу, яку учасники дійства тягтимуть по вулиці за допомогою канатів. Це символізує шлях душі назустріч миру та любові. Вважається, що кожному, хто візьметься за канат, пощастить у житті, – йдеться у дописі-запрошенні.

Організатори обіцяють, що колісниця, яку кияни побачать на день міста, заввишки майже у вісім метрів. Її прикрашатиме команда майстринь у день свята. Для цього будуть використовувати яскраві стрічки, намиста, дзвіночки, гірлянди з живих квітів та фруктів, які під час ходи будуть роздаватись усім бажаючим.

Фестиваль проходитиме на вулиці Хрещатик у неділю, 26 травня, з 15:00 до 19:00.

Цікаво, що вперше за межами Індії Ратга-ятра пройшла у Сан-Франциско ще у 1967 році, і відтоді вона є офіційним святом міста.

Кріт того, Ратга-Ятра, щорічно проходить у багатьох мегаполісах світу: Нью-Йорку, Лондоні, Берліні, Лос-Анджелесі, Амстердамі, Сіднеї, Парижі, Санкт-Петербурзі, Барселоні…

https://golosua.info/2019/05/19/na-den-kyieva-u-sertsi-stolytsi-vlashtuiut-vedychne-sviato-ratha-iatru/