В Британії почалася кампанія проти багатіїв, які не можуть пояснити походження своїх статків

фото pixabay.com

Високий суд Лондона виріс рішення в знаковій справі дружини держбанкіра з Азербайджану, що може дати початок масштабному розслідуванню щодо нерухомості і грошей корупціонерів і злочинців, які переїхали до Великобританії, пише ВВС.

Британська влада не задоволена тим, що Лондон став тихою гаванню для сумнівних капіталів. В рамках боротьби з корупцією кілька років тому правоохоронні органи отримали новий інструмент для боротьби з легалізацією злочинних доходів через покупку нерухомості – ордер, який зобов’язує людину з активами на суму від 50 тисяч фунтів довести, що вони куплені на чесно зароблені гроші.

Вчорашнє рішення Високого суду Лондона дасть поштовх у застосуванні цього інструменту.

Троє суддів відхилили апеляцію Заміри Гаджиєвої, дружини колишнього глави Міжнародного банку Азербайджану, засудженого на батьківщині за розкрадання. Їй було виписано цей самий ордер ще в 2018 році. Вона оскаржувала його в суді двічі, але в підсумку програла.

Не маючи доходів, Гаджиєва жила в Лондоні на широку ногу, що викликало підозри Національного агентства по боротьбі зі злочинністю Великобританії (NCA). Ордер вимагає пояснити, звідки вона взяла гроші на покупку будинку в фешенебельному районі Лондона й маєтки з гольф-полем в шикарній провінції.

Гаджиєва називає себе жертвою несправедливого переслідування в Азербайджані і каже, що всі її статки нажиті законно. При цьому нещодавно вона купила приватний літак. До цих витрат у NCA претензій немає, слідчих у цій справі цікавить тільки нерухомість.

Тепер Гаджиєва повинна протягом 7 днів надати їм пояснення свого багатства. Якщо вона не зробить цього, NCA попросить суд конфіскувати майно, а потім продасть його. Виручені гроші підуть в казну Великобританії.

Однак самим власникам «необгрунтованого багатства», нічого не буде, оскільки це лише цивільне провадження в рамках дізнання, а не кримінальне переслідування, де потрібні значно вагоміші докази.

Проте якщо влада вважатиме, що особа, яка отримала ордер, намагається їх обманути, вони можуть почати кримінальну справу, що загрожує штрафом і двома роками в’язниці.

Джерело: https://mind.ua/news/20207413-v-britaniyi-pochalasya-kampaniya-proti-bagatiyiv-yaki-ne-mozhut-poyasniti-pohodzhennya-svoyih-statkiv