В «Братиславі» буде артцентр?

Представники громадськості та місцевої влади обговорили оновлення культурного простору в приміщенні колишнього кінотеатру «Братислава» за адресою вулиця Олександра Архипенка, 5.

У 1990-х «Братислава» почала занепадати, втім, кінотеатр пропрацював до 2013 року. Потім будівля стояла зачиненою, на її місці пропонували зробити торговий центр чи житловий будинок. Завдяки активній громаді приміщення вдалося зберегти.

Сьогодні будівля більше не функціонує як кінотеатр, вивіска на вході зазначає, що тут артцентр.

Попри відсутність ремонту, необхідного інвентарю та опалення, у приміщенні займаються двадцять різних художніх колективів: від церковного хору до цирку, що виступає за кордоном.

26 листопада пройшло публічне обговорення стратегії подальшого розвитку «Братислави», до якого долучилися представники столичної влади, спільноти, що опікується колишнім кінотеатром, та керівники творчих колективів.

“Ми — клієнтоорієнтований орган влади, тому в діалозі з громадськістю намагаємось знайти концепцію, що буде очікуваною і корисною людям, які тут живуть і хочуть користуватися цим простором”, — зазначила директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова.

Керівники творчих колективів, що працюють у стінах «Братислави», поділилися першочерговими потребами. Потрібно увімкнути в приміщенні опалення, оскільки займатися у холодному приміщенні — небезпечно як дорослим, так і дітям.

Для учнів з інвалідністю необхідно встановити пандуси й облаштувати інклюзивні вбиральні. Також представники гуртків попросили інвентар для тренувань, а серед важливих кроків для розвитку назвали ремонт у великому залі, щоб організовувати спектаклі чи святкові концерти.

Кінотеатр «Братислава» – унікальний приклад радянського модернізму, який у свій час вирізнявся з-поміж непоказних будівель. Дослідник архітектури Лев Шевченко також вбачає у косому дахові будівлі «відсилку» до конструктивізму, який був популярний у 20-х роках в СРСР. Через свою зношеність кінотеатр «Братислава» вже давно не працює.

Джерело: “Великий Київ”