В Арктиці знайшли бактерії, які можуть переробляти нафту

В Арктиці вчені з Університету Калгарі знайшли кілька видів бактерій, які здатні переробляти нафтові продукти. За допомогою таких бактерій воду можна очистити від дизельної і сирої нафти.

Про це повідомляє Applied and Environmental Microbiology.

Зазначається, що дослідники шляхом секвенування генів бактерій зрозуміли, що бактерії здані очищувати воду. Ці види виявили у воді поблизу півострова Лабрадор, зокрема є роду Paraperlucidibaca, Cycloclasticus, Oleispira, Thalassolituus і Zhongshania.

Так, секвенування показало, що Paraperlucidibaca і Cycloclasticus володіють раніше невідомими здібностями до біодеградації алканів. Вчені “підгодовували” ці мікроорганізми сполуками азоту і фосфору, після чого швидкість розкладання дизельного палива і сирої нафти в воді швидко росла.

Втім, якщо концентрація нафти у воді наближалася до 1%, то ефективність її перероблення бактеріями різко падала. Дослідники поки не можуть рекомендувати ці бактерії для очищення води, але за умови успішності подальших досліджень, в майбутньому ці мікроорганізми можна буде “висівати” в забруднених паливом від кораблів водоймах.

Джерело: “Парламент.ua”