В Арктиці тане «останній крижаний регіон»

Морський лід на північ від Гренландії є одним з найстаріших і найбільш товстих в Арктиці і зазвичай заморожений круглий рік. Вчені вважали, що він буде залишатися стабільним довше, ніж лід в будь-яких інших частинах Арктики. Але в цьому році фахівці з подивом і занепокоєнням спостерігали кілометри відкритої води.

Географія місця сприятлива для утворення паків, або багаторічного льоду. Тенденція була настільки стійка, що цю область назвали «останнім крижаним регіоном», повідомляє The Guardian.

«Це була область, яка розглядалася як останній бастіон. Вчені вважали, що в міру збільшення танення Арктики цей район буде залишатися стабільним довше інших», — сказав CNN Уолт Мейер, науковий співробітник Національного центру даних про снігу та льоду США.

Танення відбулися двічі в цьому році — перший раз у лютому та у серпні. Вітри і надзвичайно тепла погода витіснили лід з узбережжя Гренландії далі, ніж коли-небудь з початку супутникових спостережень в 1970-х роках.

Як повідомляє CNN, лід руйнується навпроти узбережжя Гренландії. Гори уламків часом досягають 20-метрової висоти.

Томас Лаверн, вчений з Норвезького метеорологічного інституту, зазначив, що відкрита вода все ще там і поширюється на захід. Його колега назвав це жахливим.

Незвичайне танення — ще один приклад тенденції втрати льоду в Гренландії: в період з 1995 по 2017 рік було втрачено близько 4 000 гігатонн. За словами вчених, сонячні літні дні сприяли таненню, яке призвело до підвищення рівня моря в усьому світі.

http://cikavosti.com/v-arktici-tane-ostannii-krijanii-region/