УЄФА презентувала ролик з українським Кримом. На Росії – істерика

Під час презентації логотипу до футбольного Євро-2024 року, який проходитиме у Німеччині, у ролику УЕФА використала зображення карти Європи, де Крим, як і належить, зображено частиною України.

Яскрава мапа з підписом «Every nation» одразу викликала хвилю обурення в країни-окупанта. Зокрема, так званий голова так званої Ради міністрів «Республіки Крим» Сергій Аксьонов назвав карту «інструментом брехливої політики».

«На жаль, спорт у черговий раз став інструментом політики, причому політики брехливої. УЄФА, замість того, щоб займатися своїми прямими обов’язками і завданнями, пов’язаними з розвитком футболу, йде на поводу в істерик України та антикримських сил, підриваючи тим самим свій власний авторитет», – написав він у своєму фейсбуці.

Також висловив жаль, що “часи, коли спорт був поза політикою, залишилися в минулому”.

Окрім Аксьонова своє обурення і занепокоєння також висловили кілька депутатів Держдуми, серед яких ексбоксер Микола Валуєв: “Звичайно, треба реагувати на схожі ситуації і виправляти такі речі”.  А його колега Дмитро Свіщов навіть заявив, що в Росії достатньо можливостей, щоб “поставити УЄФА на місце”.

Водночас УЄФА пояснила свою позицію з мапою так: “Карта України у відео відображає резолюцію 68/262 Генасамблеї ООН, яку широко підтримують країни-члени УЄФА і яка визнає територіальні кордони України із включенням Криму”.

Нагадаємо, що востаннє гучно у Росії обурювалися «політичними» гаслами у футболі під час Євро-2020, коли Україна презентувала форму із контурами країни з Кримом і гаслами «Слава Україні!», «Героям слава!». Тоді Російська футбольна спілка надіслала лист до УЄФА зі скаргою.

Зазначимо, Чемпіонат Європи пройде з 14 червня до 14 липня 2024 року у Німеччині, адже після експерименту із першістю-мандрівницею різними країнами в УЄФА вирішили повернутися до звичного варіанту, коли турнір має одну країну-господарку.

Джерело: NTA