Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври повернули державі

Комісія з приймання-передачі Успенського собору та Трапезної церкви Києво-Печерської Лаври від Української православної церкви (МП) до держави завершила свою роботу.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Telegram.

“За підсумками роботи Комісії був підписаний відповідний Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Незважаючи на те, що на останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт, це не є перешкодою для повернення державного майна. Українська святиня має служити всьому українському народові, цього принципу ми і будемо притримуватись в подальшому”, – написав Ткаченко.

Він зазначив, що Комісія розпочала свою роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акту технічного огляду двох будівель.

За його словами, робота Комісії забезпечила комплексний опис майна Успенського собору та Трапезної церкви, стан іконостасів та ікон, іншого майна, щоб повернути його балансоутримувачу.

В Комісію увійшли представники Національного заповідника, юридичної компанії «Міллер», УПЦ, МКІП.

Нагадаємо, що Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній вперше проведе богослужіння з нагоди Різдва Христового в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Джерело: “Великий Київ”