Українці вибороли на Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики одразу 9 медалей

Українська команда здобула на Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики одразу 9 медалей: 1 золото, 3 срібла та 5 бронз.

Про це розповіла Оксана Вернидуб, наукова співробітниця Інституту модернізації змісту освіти МОН, яка супроводжувала українську команду протягом олімпіади, передає Нromadske.

Команда складалася з 9 дітей та всі отримали нагороди. Цього року олімпіаду організовувала Колумбія, але через карантинні обмеження вона відбулася у “гібридному” форматі. Так, основне журі працювало там, а паралельно із ним роботи перевіряли в Україні.

Самі учасники також працювали у своїх країнах. Українська команда зібралася на базі лабораторії Малої Академії наук у Києві.

Вернідуб зазначає, що такі досягнення української команди є добрим результатом.

“Астрономія та астрофізика не такі давні олімпіади і за весь час проведення це у нас, здається, 3 золоті медалі, срібних близько 15 і бронзових ще більше. Цього року такий результат, що 9 учасників та всі 9 з медалями. Це добрий результат”, – розповідає вчена.

Зазначимо, що учасники учнівських міжнародних олімпіад мають бути не старше 18 років та учнями середніх шкіл. Але допускається, якщо дитина випустила цього року зі школи і стала студентом.

Олімпіади в Україні

2022 року Україна вперше в історії офіційно прийме дві міжнародні учнівські олімпіади. Так, у грудні до України з’їдуться учні на наукову молодіжну наукову олімпіаду з природничих дисциплін. А 12-21 серпня 2022 року Україна прийме 15-ту Міжнародну учнівську олімпіаду з астрономії та астрофізики для учнів старших класів (IOAA). Їхнім організатором буде Мала академія наук України.

Джерело: “Рубрика”