Українській олігархії залишилося п’ять років – політолог

Арешт активів олігарха Ігоря Коломойського Високим судом Англії ясно показав: західні партнери не готові миритися з українською олігархією. Президент не стане виключенням.

Про це Gazeta.ua розповів політологАндрій Золотарьов.

“Оскільки українські олігархи фінансово інтернаціоналізовані, вони більш вразливі до європейської Феміди. З українською знаходять спільну мову. На прикладі Коломойського бачимо: дістати його в Україні важко. Він домовиться і з першими особами держави, і з районними судами, – говорить політолог. – Ігор Валерійович вважав, що придбав патріотичну франшизу за події 2014-го року. Насправді бачимо нахабну схему з Приватом, коли є приватизація прибутків і націоналізація збитків. Ми їх будемо оплачувати з власних кишень. Я далекий від думки, що, воюючи з Коломойським, думають про пересічних українців. Це фрагмент великого протистояння за контроль над країною: Сполучені Штати Америки чи українська олігархія. Хто б не переміг у цьому двобої, програють українці.

Європейці були в шоці. Країна просить про фінансову допомогу. Одночасно на контрольовані структури виводилися гроші Приватбанку, а потім брали компенсацію з Нацбанку”.

Арешт майна Коломойського — фактично жовта картка усім олігархам.

“Пінчуку Коломойський якось казав: “Вітя, життя як в супермаркеті: бери, що захочеш, але на виході будуть каси і доведеться заплатити”. Зараз Ігор Валерійович побачив каси”, – каже експерт.

Під тиском Заходу українські олігархи перетворяться на великих бізнесменів і забудуть про політичний вплив.

“Цього прагнуть американці – їм не потрібна українська олігархія. Вона приречена. Тому створюють цю вертикаль: НАБУ, антикорупційний суд, – за допомогою цього інструмента можна буде зачистити українську олігархічну верхівку. Американці – системні люди і вони будуть наполегливо проводити цей курс. Українська олігархія не протримається більше п’яти років. Сполучені Штати будуть підсилювати вплив на українську політику. Таким людям як Ахметов доведеться перетворитися на великих бізнесменів і забути про політичний вплив”, – вважає Андрій Золотарьов.

За словами експерта, невдовзі Захід поставить Порошенка перед вибором: політика або бізнес.

“Проголосивши хрестовий похід проти олігархів, Порошенко намагається зробити те, що не вдалося Януковичу з його родиною: залишитися одним головним олігархом. Щоб всі інші були на кілька щаблів нижче. Йому це не вдасться. Не більше, ніж півроку, і він буде поставлений перед жорстким вибором: бізнес або політика. Якщо Порошенко і надалі буде водити за носа європейців та американців, позбавлений зовнішньої легітимності, довго не протримається. А про другий термін годі гадати”, – зазначив він.

https://gazeta.ua/articles/politics/_ukrayinskij-oligarhiyi-zalishilosya-pyat-rokiv-politolog/811110