Українські військовослужбовці їдуть в Косово

Українські військові інженери вирушили до Косово для виконання завдань у складі багатонаціональних сил KFOR. Протягом шести місяців вони виконуватимуть завдання з розмінування та налагодження інфраструктури у складі сил KFOR.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Командир українського національного контингенту майор Сергій Ковальчук зазначає ,що відбір був дуже ретельним. Головними критеріями відбору до контингенту були досвід участі в бойових діях, відмінна фахова підготовка, знання іноземних мов та відсутність попередніх миротворчих місій.

Вперше з 2005 року військовослужбовцям нашої частини випала честь брати участь у подібних міжнародних миротворчих місіях. Ми готувались дуже ретельно і переконані, що висока фахова робота українських фахівців вкотре продемонструє світу та державам-членам НАТО, що Україна надійний партнер,
– наголосив командир полку полковник Дмитро Овсянников.

У відомстві зазначають, що перед ротацією кожен кандидат пройшов посилену підготовку. Окрім англійської мови усі військові отримали навички спілкування мовою місцевих жителів Косово, а також пройшли навчання з надання невідкладної медичної допомоги.

Першим завданням українських військовослужбовців у складі багатонаціональних сил KFOR у Косово буде підготовка до відновлення однієї з магістральних доріг, яка проходить між важливими пунктами інфраструктури регіону.

Це цілий комплекс робіт як з розмінування, так і з підготовки майданчиків для роботи важкої дорожньої техніки.

Нагадаємо, що парламент Косова проголосував за створення національної армії. Таке рішення викликало гостру реакцію у влади Сербії. Тепер країна розглядає різні можливі дії у відповідь. Вірогідними варіантами є проголошення Косова окупованою територією або ж військове втручання.

У НАТО також розкритикували рішення парламенту Косова про створення національної армії попри застереження. Окрім того, у російському МЗС рішення Косова про створення армії називають грубим порушенням резолюції Ради безпеки ООН 1244. Там заявляють, що ці наміри загрожують серйозною ескалацією конфлікту в регіоні.

https://24tv.ua/ukrayinski_viyskovosluzhbovtsi_yidut_v_kosovo_n1081424