Українські вчені зможуть працювати в турецьких архівах

Українські науковці отримали можливість працювати у турецьких архівах.

Вони зможуть вивчати документи, які стосуються українсько-турецьких відносин та історії України, з першоджерел, повідомляє Укрінформ.

“Центральний османський архів розкрив нам середньовічні реєстри — “джиз’є”, що проливають нове світло на історію населення приазовських степів. Підготовка та отримання томоса полегшила доступ до фондів Вселенського Патріархату з рідкісними пам’ятками лексикографії”, – повідомила викладач Стамбульського університету Ірина Дрига.

У науковій роботі українцям допомагають інститут Тюркіят Стамбульського університету, Центр грецької культури при консульстві Греції та Німецький інститут в Стамбулі.

Відділення української мови та літератури кафедри слов’янських мов та літератур факультету літератури Стамбульського університету скаржиться на відсутність історичної бібліотеки.

“А ще більше ми потребуємо зараз текстів української літератури, починаючи від Літопису руського та галицько-волинського до бібліотеки української літератури ХХІ ст. Мріємо про серію “Бібліотека української літератури”, що виходила з 1982 року. Крім далеко не всіх творів Тараса Шевченка, Лесі Українки та Ліни Костенко, немає допоки практично нічого”, – каже Дрига.

На відділенні української мови та літератури навчаються понад 40 студентів. Фахова програма передбачає курс давнього періоду історії й культури України.

https://gazeta.ua/articles/history/_ukrayinski-vcheni-zmozhut-pracyuvati-v-tureckih-arhivah/883285