Українські суди “на гачку” у влади…

«Неслухняні» суди дуже швидко можуть бути звинувачені у корупції. До того ж більшість із них працювали проти Майдану, а тому перебувають на гачку у влади і будуть виносити усі необхідні для неї рішення.

На цьому наголосив експерт із питань державної безпеки Василь Вовк у ефірі програми «Vox populi» на телеканалі ZIK.

«Передусім, потрібно заборонити розголошувати дані попереднього досудового слідства. Адже сьогодні ми часто бачимо, як ще не встигли затримати та зареєструвати провадження щодо якоїсь особи, а вже називають її злочинцем.

Утім реєстрація провадження ще нічого не означає, так само як підозра щодо вчинення злочину та обвинувальний акт, адже це тільки думка слідчого та прокурора. Навіть судове рішення першої інстанції не є остаточним, оскільки ще є апеляційна та касаційна інстанції», – підкреслив Василь Вовк.

Натомість, констатує експерт, одразу ж після реєстрації провадження йде заява від перших осіб держави – від генпрокурора, голови СБУ або ж МВС про те, що вони затримали певну особу, а відтак вона є злочинцем.

«Після таких заяв слідчим, оперативним працівникам і суду немає куди діватися, адже навіть перша особа в державі, тобто Президент, називає затриманих злочинцями. Саме тому працівники судової системи, хвилюючись за свої посади, не наважуються сказати, що доказів для обвинувального акту чи засудження – недостатньо», – пояснив Вовк.

Відтак, підсумовує фахівець, через сильний тиск влади, українські суди бояться приймати виправдувальні вироки.

«Неслухняні суди дуже швидко можуть бути звинувачені у корупції. До того ж більшість із них працювали проти Майдану, а тому перебувають на гачку у влади і будуть виносити усі необхідні для неї рішення. Натомість владі потрібні «правильні» вироки для піару, для віджимання бізнесу і для приховування своїх правопорушень», – визнав Василь Вовк.

https://zik.ua/news/2018/06/04/sudy_v_ukraini_boyatsya_pryymaty_vypravduvalni_vyroky_cherez_tysk_vlady__1338501