Українські полярники поскаржилися на рекордний снігопад

Українські полярники, що знаходяться на антарктичній станції «Академік Вернадський», повідомляють про рекордні снігопади. Вони викопують будинки, засипані снігом, а висота опадів на деяких ділянках досягає трьох метрів.

У Національному антарктичному науковому центрі нагадали, що 24 та 25 грудня, незважаючи на початок антарктичного літа, випала рекордна кількість снігу. Історичний максимум зафіксовано і за частотою завірюх. Таким чином, усі будівлі регіону занесло опадами, і зараз полярники змушені відкопувати всю інфраструктуру станції.

Працівники “Вернадського”, у тому числі й учасники сезонної експедиції, протягом кількох тижнів продовжують очищати територію.

За словами полярників, вони «майже відкопали житловий будинок, каплицю та прохід до другого причалу Джету. Також для проведення планових робіт з модернізації станції розчистили металоконструкцію поблизу переселення дизельних вантажівок, ділянку за звалищем для її розширення, місце прокладання нового паливного дроту та фундамент крана для його гідроізоляції».

Більше того, до очищення від снігу території зараз долучилися французькі дослідники.

Джерело: “Перший діловий”