Українські полярники підтримали кліматичний марш

Українські полярники підтримали кліматичний марш, сфотографувавшись у літньому одязі посеред снігу.

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Цієї суботи, 26 вересня 2021 року, в Києві вже традиційно відбудеться Кліматичний марш – акція, яка покликана нагадати про одну з найбільших загроз для людства: зміну клімату та пов’язані з цим природні катаклізми.

Зазначається, що в Антарктиді, як ніде більше на планеті, вже зараз можна побачити наслідки зміни клімату. За останні 50 років середня температура на континенті зросла на + 3⁰С – приблизно як різниця клімату між Україною та Скандинавією. Це призводить до значних змін в екосистемах регіону: тануть льодовики, змінюється хімічний склад Південного океану, Антарктида “зеленіє”, деякі види тварин захоплюють нові, не притаманні раніше для них території тощо.

Українські полярники, що працюють на станції “Академік Вернадський”, чи не щодня спостерігають наслідки зміни клімату. Саме тому вони підтримали Кліматичний марш і закликали долучитися до нього усіх небайдужих. Для фото вони обрали літній одяг, щоб акцентувати аномальність тих процесів, що відбуваються в унікальних екосистемах Антарктики, і привернути увагу до цієї проблеми.

“Ми підтримуємо марш і закликаємо усіх дбати про нашу планету!” – зазначила команда 26-ї УАЕ.

Джерело: “Букви”