УКРАЇНСЬКІ ДРОНИ ДОПОМОЖУТЬ ВЧЕНИМ ПОЛІПШИТИ ЕКОЛОГІЮ

Команда українських вчених і наукові фахівці DroneUA отримали грант від National Geographic для проведення досліджень впливу міських зелених насаджень на клімат в містах України. DroneUA братиме участь в роботах по збиранню даних та проведення наукової аналітики .

«Сучасні міста – це живий організм, який постійно зростає і розвивається. З року в рік, зі збільшенням кількості населення виникає потреба в зміні інфраструктури зберігаючи баланс впливу зелених міських зон на екологію міст. Концепція Smart City передбачає використання інноваційних технологій, для оперативного прийняття оптимальних рішень на основі великої кількості даних, як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі », – йдеться в повідомленні.

Українське населення фактично не усвідомлює негативні наслідки зміни клімату в житлових зонах. В Україні існує проблема відсутності системних даних про рух CO 2 в великих містах і передмістях, які можуть бути корисні при оцінці викидів.

Мета проекту – вирішити цю проблему, точно визначити як розмір і густота рослин впливають на зниження «хвиль тепла» в різних населених пунктах і містах.

Учасники проекту будуть вивчати системний вплив міських зелених насаджень на формування мікроклімату (температура, вологість, концентрація CO2) в житлових районах Києва з використанням сучасних методів.

Очікуваним результатом досліджень є створення аналітичної моделі, що дозволяє сформувати оцінку впливу зелених насаджень на міську інфраструктуру. Дані, отримані в ході експериментів, допоможуть визначити, які види дерев найбільш ефективні для міст. Міські комунальні підприємства отримають рекомендації про планування посадки (види, щільність, типи озеленення і т.д.)

Застосування отриманих результатів досліджень, які проводяться в Києві не обмежаться тільки на столиці. За специфікою насаджень – Київ досить схожий з усіма містами України.

«Ми збираємося розробити елементарну методику прийняття рішень з озеленення та проведення подібних досліджень, яку зможуть використовувати абсолютно все – як комунальні підприємства міста, так і ініціативні мешканці українських міст», – говорить керівник проекту Олександра Халаїм.

Дослідницькі роботи будуть проводитися протягом трьох місяців. На технічній базі DroneUA вчені будуть отримувати теплові карти за допомогою дронів, а також в подальшому будуть забезпечені усіма можливостями їх обробки.

https://agrarii-razom.com.ua/news-agro/ukrainski-droni-dopomojut-vchenim-polipshiti-ekologiyu