Україною ширяться протести проти нових тарифів

Одразу в кількох областях України відбулися мітинги проти підвищення комунальних тарифів. На акції протесту вийшли в Харкові, Миколаєві, Полтаві та Кривому Розі.

Як повідомляє видання Depo.Харків, на Харківщині близько 50 людей перекрили дорогу в смт Високий Харківського району.

Учасники мітингу постійно ходили пішохідним переходом та раз на 15 хвилин пропускали машини. Водночас спецтранспорт пропускали безперешкодно.

Акція протесту відбулася біля посту правоохоронців, на місці за громадським порядком слідкували 15 працівників поліції.

Пізніше учасники акції також вийшли з плакатами під будівлю міської ради Харкова.

У Миколаєві біля входу в будівлю міської ради зібралося понад 100 місцевих жителів, повідомляє видання «Новости N». Протестувальники вимагали від влади не підвищувати ціни на комунальні послуги. Від міськради мітингувальники рушили до Інгульського мосту, щоб перекрити рух. Там правоохоронці розігнали демонстрантів.

У Кривому Розі місцеві жителі під будівлею міськради вимагали від влади зберегти тарифи, які діяли до 1 січня 2021 року.

У Полтаві акція протесту відбувалась на вул. Київське Шосе, у зв’язку з чим правоохоронці частково обмежили рух трасою Київ-Харків в межах міста.

Як повідомляє видання «Полтавщина», місцеві жителі перекрили дорогу, крокуючи пішохідним переходом. У суботу, 9 січня, акція протесту також відбувалась на площі перед Полтавською ОДА та поблизу міськради Полтави.

Чому протестують українці?

На засіданні уряду 28 грудня 2020 року Кабінет міністрів підвищив тариф на електроенергію для населення, хоча й залишив фіксовану ціну. Але Кабмін скасував пільгову ціну у 90 копійок за КВт/год за перші 100 кВт/год.

Так, якщо ви за місяць використовуєте в середньому 80 КВт/год, то для вас ціна зросте майже вдвічі. Якщо ж ви перевищуєте квоту у 100 КВт/год, ваша платіжка збільшиться на 78 гривень. Після 100 КВт/год різниці у ціні вже не буде.

Варто зазначити, що це підвищення тарифу на електроенергію є першим за три роки з часу дії положення про «Покладення спеціальних обов’язків» (ПСО).

Виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що таке продовження ПСО є тимчасовим, а Міненерго разом із НКРЕКП напрацьовують новий варіант цього механізму. Це підвищення діятиме до 31 березня, а після вже буде новий тариф, але який — поки невідомо.

Джерело: “Громадське”