Україна вийшла з ще однієї угоди СНД

Кабінет міністрів погодив припинення дії Угоди про координацію міждержавних відносин у галузі поштового та електричного зв’язку СНД. Про це  повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Мінцифри.

Цитата пресслужби Мінцифри:

“Україна виходить з Угоди про координацію міждержавного зв’язку СНД”, – йдеться у повідомленні.

Деталі

Уряд підтримав ініціативу Мінцифри та Держспецзв’язку про вихід з угоди координації поштового й електричного зв’язку.

“Проект постанови про рішення вийти з цієї Угоди ми розробили на виконання рішення Ради нацбезпеки та оборони України щодо припинення дії договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав”, – зазначив голова Служби державного зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь.

“За весь цей час Угода не набула практичної реалізації. Вона не потрібна, оскільки не працює і в сучасних умовах не відповідає євроінтеграційному курсу України”, – вказали у Мінцифри.

Взаємовідносини України у сфері телекомунікацій з урядами інших держав регулюються міжнародними договорами, укладених в рамках таких установ ООН, як Міжнародний союз електрозв’язку та Всесвітній поштовий союз, членом яких є наша держава.

Доповнення

Угоду про координацію міждержавних відносин у галузі поштового та електронного зв’язку уклали у 1992 році і нею визначено домовленості між урядами країн СНД про координацію надання послуг зв’язку, розвитку телекомунікаційних мереж, тарифної політики та підготовки кадрів.

Додамо, за даними МЗС, наприкінці 2018 – на початку 2019 року Кабінет міністрів України денонсував шість угод України з СНД, а після початку російської агресії, з квітня 2014 року співпраця України у рамках СНД зведена до мінімуму.