Україна вважатиме військовими цілями всі судна, які прямують до російських або окупованих портів

Міністерство оборони України дало дзеркальну відповідь на погрози Росії.

У відомстві заявили, що всі судна, які рухаються до морських портів РФ та тимчасово окупованих українських портів, розглядатимуться як перевізники воєнних вантажів “із усіма відповідними ризиками”. Про це йдеться у заяві Міноборони в Telegram.

“Доля крейсеру “Москва” доводить, що Сили оборони України мають необхідні засоби для відсічі російської агресії на морі”, – наголошується в заяві.

Крім того, Міноборони попередило, що судноплавство в районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальською протокою України заборонене як небезпечне, із 5:00 20 липня. Відповідну навігаційну інформацію для мореплавців уже оприлюднили.

Так українське міністерство відреагувало на вчорашні погрози Росії атакувати кораблі, які прибуватимуть у порти України.

Міністерство закордонних справ Росії оголосило про відкликання гарантій безпеки судноплавства в межах Чорноморської зернової ініціативи, яка припинила діяти з понеділка 17 липня.

Міноборони України наголосило, що Росія відкрито погрожує цивільним суднам, які перевозять харчові продукти з українських портів, чим навмисно створює військову загрозу на торговельних маршрутах.

Джерело: Gazeta.ua