Україна та ЄС обговорять на саміті боротьбу з континентальною газовою війною, розпочатою РФ

Україна та ЄС обговорять на саміті в Києві у вівторок боротьбу з континентальною газовою війною, розпочатою РФ, повідомила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

“Ми говоритимемо про енергетичну безпеку не лише України, а загалом питання енергетичної безпеки Європи, енергетичної стійкості, боротьби з континентальною газовою війною, розпочатою РФ шляхом реалізації впровадження проекту “Північний потік 2″, і фактично, вперше обговорюватимемо питання синхронізації нашої системи передачі електроенергії ENTSO-E, що також не було предметом обговорення раніше”, – сказала Стефанішина в ефірі телеканалу “Україна 24” в понеділок.

Вона зазначила, що вже після укладення угоди про спільний авіаційний простір України з ЄС на саміті, “ми матимемо дешеві квитки, велику конкуренцію на ринку та авіаційний сервіс, такий як у багатьох європейських країнах”.

Окрім того, за словами віце-прем’єра, за результатами укладених угод, українські науковці, креативні індустрії, культурна сфера отримають доступ до європейських ресурсів, виставок, наукових програм.

Джерело: ІТТА