Україна та Канада розпочинають будівництво космопорту

Будівництво нового космодрому буде в канадській провінції Нова Шотландія для української ракети-носія “Циклон-4М”.

Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай на своїй сторінці у Facebook повідомив, що презентація проєкту та урочиста церемонія відбулися у канадському місті Галіфаксі 19 листопада 2021 року.

Зазначається, що під час візиту голови Державного космічного агентства України Володимира Тафтая до Канади відбудеться також оприлюднення макету Пускового контрольного центру спільного проєкту, який буде названо на честь Олександра Дегтярева, колишнього керівника ДК КБ Південне.

У посольстві нагадали, що спільний українсько-канадський проєкт зі створення космічного пускового комплексу в провінції Нова Скошія реалізує канадська компанія Maritime Launch Services. Проєкт передбачає використання українського ракетоносія “Циклон 4М”.

Голова Державного космічного агентства України Володимира Тафтай під час церемонії наголосив на важливості проєкту не тільки для розвитку космічної співпраці України та Канади, але й для подальшого зміцнення традиційно дружніх та партнерських відносин між двома державами загалом.

Джерело: “Діло”