Україна стала лідером з незаконного постачання деревини до Європи

Україна нелегально ввозить до Європи більше деревини ніж будь-яка інша держава. За чотири роки експорт українського лісу до ЄС зріс на 75%.

Про це йдеться у доповіді неурядової екозахисної організації Earthsight.

У дослідженні вказано, що не зважаючи на чинний мораторій на вирубку лісів, експорт української деревини до країн Європи за останні чотири роки зріс на 75% і в 2017 році перевищив позначку у 1 млрд євро. При цьому в ЄС надходить не тільки незаконно вирубана, а й незаконно експортована деревина, в тому числі і той самий ліс-кругляк, експорт якого в Україні під мораторієм. За інформацією Eartsight, Україна експортує пиломатеріалів вдвічі більше, ніж легально виробляє – мова йде про контрабандні 1,2 млн кубометрів кожного року. Майже 60 відсотків вирубок відбувається в обхід обмежень, найчастіше у формі «санітарної рубки», яку виправдовують необхідністю запобігання поширенню хвороб деревини.

Відзначається, що серед лідерів-імпортерів українського лісу знайшлися такі компанії, як Egger, Swiss-Krono і International Paper, які є основними постачальниками матеріалів для компаній Ikea, DIY, Obiю Сanon та H&M.Окремим пунктом дослідники згадують про румунську компанію Schweighofer Group, дочірнє підприємство якої замішане в кримінальній справі проти колишнього начальника Державного агентства лісових ресурсів Віктора Сівця.