Україна просить Інтерпол знайти понад 100 російських літаків-порушників

Прокуратура АР Крим звернулася до Укрбюро Інтерполу для внесення 109 раніше арештованих російських літаків-порушників до бази міжнародного розшуку. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Як зазначили у прокуратурі, за клопотаннями слідчих накладено арешти ще на 81 літак, який порушив правила міжнародних польотів над окупованим півостровом. І таким чином, загалом встановлено близько 500 та накладено арешти на 190 літаків російських авіакомпаній, які незаконно здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України.

Також Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 27 січня схвалив розроблене Мінінфраструктури розпорядження про введення санкцій щодо 13 російських авіакомпаній з повною забороною польотів над Україною строком на 3 роки.

У прокуратурі АРК зауважили, що з березня 2014 року Україна закрила повітряний простір над окупованим півостровом Крим у зв’язку з неможливістю здійснювати нагляд за безпекою польотів при організації повітряного руху, а також гарантування безпеки польотів. Також офіційно припинено функціонування усіх аеропортів окупованої території півострова.

Нагадаємо, прокуратура АР Крим планує направити до Українського бюро Інтерполу запит для внесення до бази розшуку іноземних суден, які всупереч забороні заходили до портів окупованого РФ півострова.

Джерело: “Віче”