Україна продовжить посилений контроль за в’їздом росіян

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України у середу, 26 грудня, рекомендувала Державній прикордонній службі продовжити посилену охорону державного кордону з Росією, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. Крім того, Держприкордонслужбі було також рекомендовано «здійснювати посилений контроль громадян Росії, які перетинають кордон України».

«Враховуючи те, що ситуація залишається досить складною та небезпечною, у рішенні РНБО України також передбачено, що найближчим часом Національна поліція, Національна гвардія та інші силові структури продовжать несення служби у посиленому режимі для підтримання громадського порядку, захисту прав, свобод та законних інтересів українських громадян», – додав Турчинов.

Разом з тим перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий повідомив, що РНБО продовжила обмеження для в’їзду в Україну росіян чоловічої статі.

«Беручи до уваги складну безпекову ситуацію, усі органи системи МВС продовжують працювати у посиленому варіанті несення служби. В тому числі, рішенням РНБО продовжено дію обмежувальних заходів Держприкордонслужби щодо в’їзду до України чоловіків – громадян Росії», – сказав Яровий.

Як повідомляв ZAXID.NET, на цьому ж засіданні РНБО схвалила рішення про введення санкцій щодо російських юридичних і фізичних осіб за проведення незаконних виборів на території окремих районів Донецької та Луганської областей, а також за агресію РФ у районі Керченської протоки.

Нагадаємо, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії віком 16-60 років через напад російських прикордонників на українські кораблі у районі Керченської протоки та у зв’язку із введенням внаслідок цього інциденту воєнного стану в 10 областях України. Заборона мала діяти протягом періоду дії воєнного стану в Україні – до 26 грудня. У середу, 26 грудня, воєнний стан закінчився.

https://zaxid.net/ukrayina_prodovzhit_posileniy_kontrol_za_vyizdom_rosiyan_n1472680