Україна обере країну, яка представлятиме її інтереси у рф

Україна вибере країну, яка представлятиме її інтереси в Росії для надання громадянам країни-агресора віз для в’їзду до України. Про це сказав міністр Кабінету Міністрів Олег Немчинов в ефірі телемарафону.

Він нагадав, що 17 червня Кабмін України скасував безвіз для громадян РФ, і з 1 липня росіяни, які не мають посвідки на проживання в Україні або заздалегідь відкритої візи, не зможуть потрапити до України.

Немчинов сказав, що Міністерство закордонних справ зараз обирає країну-посередника, яка займатиметься візовими питаннями для росіян. Він також підкреслив, що Україна має діючі договори з візовими центрами на території РФ, про що поінформував на засіданні уряду заступник міністра закордонних справ Микола Точицький.

За словами Немчинова, після ухвалення відповідного рішення МЗС проінформує громадян України та РФ про спосіб отримання візи, її вартість та інші особливості процедури.

У Державній прикордонній службі повідомили, що у 2021 році кордон із Україною перетинали півмільйона громадян Росії. При цьому у прикордонній службі не надали дані за 2022 рік, проте, за словами спікера відомства, перетин кордону росіянами значно знизився, особливо після 24 лютого.

Джерело: “Соцпортал”