Україна не змінюватиме закон про освіту на вимогу інших країн

Україна більше не змінюватиме закон про освіту на вимогу інших країн. Про це заявив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ Румунії. Кулеба також наголосив, що про жодне порушення прав національних менших не йдеться – навпаки, про захист їхніх інтересів дбатимуть.

Раніше Україна внесла зміни до закону «Про освіту» відповідно до зауважень Венеціанської комісії. Однак, за словами Міністра закордонних справ, більше такого не робитимуть.

Конкретно у цій ситуації інтереси Румунії були захищені. Ми працюватимемо так, щоб румуни в Україні залишалися румунами, але при цьому були українцями, – акцентував увагу Дмитро Кулеба.

У середу, 23 вересня, Кулеба зустрівся з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто, і перед зустріччю знову підкреслив: Україна не змінюватиме закону про середню освіту щодо нацменшин.

Я вважаю, що будь-яка національна меншина – це здобуток для України та наша перевага. Я щасливий від того, що у нас є румуни, угорці, поляки, словаки тощо, які збагачують наше суспільство. Ми хочемо, аби вони зберігали свою ідентичність, однак при цьому долучені до українського суспільства. А для цього, серед іншого, потрібно знати українську мову, – пояснив Міністр закордонних справ.

Довідково:

У 2019 році Верховна Рада затвердила закон про українську мову. У Венеціанській комісії заявили, що влада України повинна прагнути балансу в мовній політиці, аби мовна проблема не стала джерелом міжетнічної напруженості в Україні.

«Дискримінаційним» новий закон про мову називали переважно угорська та румунська діаспори. 

Джерело: https://vseosvita.ua/news/ukraina-ne-zminiuvatyme-zakon-pro-osvitu-na-vymohu-inshykh-krain-ministr-zakordonnykh-sprav-29802.html