Україна надасть Литві колючий дріт для стримування мігрантів з Білорусі

Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про надання гуманітарної допомоги Литовській Республіці».

Як передає Укрінформ, відповідний указ № 341/2021 опублікований на сайті глави держави.

Документ передбачає сприяння Литві у подоланні наслідків надзвичайної ситуації, що склалася через стрімке збільшення кількості нелегальних мігрантів з території Білорусі.

Кабінет Міністрів України має забезпечити надання гуманітарної допомоги Литовській Республіці для облаштування її державного кордону.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч проти 2 серпня кордон Литви з боку Білорусі перейшли 109 нелегальних мігрантів. Напередодні був встановлений рекорд – кордон перетнули 289 мігрантів.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс звинуватив режим Олександра Лукашенка в організації міграційної кризи на кордоні між Білоруссю та Литвою, що використовується як засіб тиску на весь Євросоюз після введення економічних санкцій проти білоруського режиму.

Після інциденту із захопленням білоруською владою рейсового літака Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса, і санкцій, які були введені після цього Євросоюзом проти білоруського режиму, Лукашенко заявив, що не має наміру захищати Європу від нелегальних мігрантів в умовах тиску.

Після цього на кордон з Литвою з Мінська почали організовано привозити сотні мігрантів, яких переправляли в Білорусь “в один кінець” з Іраку, Сирії та кількох африканських країн.