Україна, Латвія, Литва та Польща висловили підтримку Грузії

Україна, Латвія, Литва та Польща висловили підтримку суверенітету та територіальної цілісності Грузії.

Про це йдеться у спільній заяві країн до 10-их роковин російської агресії, вчиненої проти Грузії.

“Ми продовжуємо закликати Росію скасувати своє нелегальне визнання так званої незалежності грузинських Абхазьких та Цхінвальських / Південно-осетинських регіонів, щоб повністю втілити угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року. Щоб конструктивно залучити до процесу Женевські міжнародні дискусії (GID) та забезпечити доступ місії з моніторингуЄвропейського Союзу та міжнародних механізмів контролю за дотриманням прав людини на окупованій території Грузії”, – йдеться у заяві.

Також країни зазначили, що “НАТО залишається наріжним каменем безпеки та колективної оборони, а держави міцно виявляють солідарність, прагнуть розвивати співпрацю, щоб покращити всі питання безпеки та сприяти виконанню завдань Альянсу”.

Нагадаємо, у ЄС заявили, що Росія присутністю своїх військ на території Грузії продовжує порушувати міжнародне право. У США закликали Росію вивести війська із Грузії.

Як повідомлялося раніше, 6 серпня в Тбілісі дипломати України, Польщі та країн Балтії приїхали вшанувати пам’ять тих, хто захищав незалежність Грузії 10 років тому. Під час зустрічі міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що зараз Україна та Грузія борються за незалежність і безпеку Європи, тому мають бути повноцінними членами НАТО.

http://uatv.ua/ukrayina-latviya-lytva-ta-polshha-vyslovyly-pidtrymku-gruziyi/