Угорщина нахабніє…

Міністр закордонних справ Петер Сіярто висловив невдоволення намірами Міністерства оборони України відновити військову частину у Берегово (Закарпатська область).

Про це повідомляє Мукачево.net.

Занепокоєння Сіярто викликали плани Києва передислокувати батальйон (від 800 до 1000 військових) зі сходу у місто Берегово, яке близьке до кордонів трьох країн-членів НАТО, і де проживає найбільша угорська громада.

Він додав, що роз’яснення Міноборони України про те, що цей крок необхідний через погрози територіальній цілісності країни, його ще більше турбує.

“Це означає, що Київ вважає угорську національну спільнота фактором загрози, що є обурливим, і саме тому Угорщина категорично відкидає це”, – вважає угорський міністр.

Водночас міністр не забув нагадати, що Угорщина є однією з трьох країн Євросоюзу, разом з Польщею та Словаччиною, яка постачає природний газ Україні після суперечки між російською енергетичною компанією Газпром та українським Нафтогазом.

Сіярто вчергове заявив , що Будапешт також не підтримує проведення засідання міністрів оборони країн-членів ЄС та України, запланованих на квітень, та саміту Україна-НАТО, який планується провести влітку.

Закарпатські журналісти повідомляли, що 9 лютого відбулося засідання Берегівської міської ради. Тоді місцева влада обговорила питання повернення окремого батальйону 128-ї закарпатської бригади, яка нині базується в Мукачеві, а також в Ужгороді та Виноградові у Берегово.

Наразі військова частина тут залишається у плачевному стані. Раніше в Берегові був розташований 315-й гвардійський механізований полк. У 2003 році військову частину розформували, а майно передали на баланс міської ради.

Військове керівництво на засіданні 9 лютого запевняло, що замість полку, який стояв в радянську добу, тут розміститься окремий батальйон чисельністю близько 500 осіб.

Нагадаємо, Угорщина неодноразово закликала ввести постійний моніторинг ОБСЄ в Закарпатській області, заявляючи про “утиски угорської меншини”. Згодом Угорщинапорекомендувала своїм громадянам відмовитися від поїздок в Закарпатську область України з 16 по 18 березня.

https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/hlava-mzs-uhorshchini-rozkritikuvav-plani-ukrajini-peredislokuvati-bataljon-zi-skhodu-na-zakarpattja-2458787.html