УЧЕНІ ЗАЯВИЛИ ПРО СТВОРЕННЯ ХИМЕРИ ВІВЦІ ТА ЛЮДИНИ

Істота проіснувала 28 днів.

Дослідники Стенфордського університету оголосили про перший гібридний ембріон, який створили за допомогою внесення стовбурових клітин людини до організму вівці.

В результаті на 99% істота схожа на вівцю, але було дещо і від людини. Людський ембріон прожив лише 28 днів, але експеримент довів успіх, що наразі цілком ймовірно схрестити людину та тварину, пише видання Science Alert.

“Внесок людських клітин досі дуже малий”, – ділиться своїми враженнями біолог зі стовбурових клітин Хіро Накаучі під час презентації результатів в Техасі.

 

За його словами, вдалось імплантувати клітини людини до вівці у співвідношенні одна до 10 тисяч.

Наразі дослідників вважають здебільшого божевільними, але у майбутньому такі деформації можуть допомогти вирішити проблему з пересадкою людині життєво необхідних органів.

Біолог з репродукції Каліфорнійського університету Пабло Росс стверджує, що навіть сьогодні після пересадки віруси завжди атакують імунну систему.

 

Для подальшого успіху, на думку вчених, принаймні 1% клітин ембріона повинен бути від людини. Відтак, перед дослідниками стоїть нелегка задача. Втім, існує етична проблема щодо збільшення людського співвідношення в химерній істоті. Зокрема, йдеться про ризик, чи не перейдуть людські клітини до мозку тварини. Вчені зізнаються, що всі підходи у генетиці є недосконалими, але у хворої людини з’являється надія на життя.

https://tsn.ua/nauka_it/ucheni-zayavili-pro-stvorennya-himeri-vivci-ta-lyudini-1112157.html