Учені з’ясували, як будувалися єгипетські піраміди

Археологи, які проводять розкопки поблизу єгипетських пірамід, виявили нові свідчення, що можуть пролити світло на важливий аспект їхнього будівництва. Ці стародавні споруди, одні з найвідоміших у світі, привертають особливу увагу як істориків, так і туристів.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Unilad.

Єгипетські піраміди, побудовані для поховання фараонів, є одними з найбільш знакових споруд стародавнього світу. Найвища серед них — Велика піраміда Гізи, яка спочатку сягала 146,6 метра, а найдавніша — ступінчаста піраміда в некрополі Саккара, вік якої близько 4700 років.

Однак археологів особливо турбує один аспект цих пірамід — метод їх будівництва. Зокрема, як вдалося перевезти тисячі тонн каменю, що використовувалися для їх зведення. Навіть із сучасними технологіями переміщення такої величезної кількості каменю є неабияким викликом.

Археологи, які досліджують піраміди, опублікували нову статтю, де представлені докази, що можуть розкрити таємницю їх будівництва — і ні, це не інопланетяни.

Під час промислової революції у Великій Британії існувала теорія, що великі обсяги промислових матеріалів транспортувалися таким чином, щоб компенсувати їхню вагу, — по воді. Аналогічний метод міг бути застосований і в стародавньому Єгипті, де поруч із пірамідами є лише одна проблема: відсутність води.

Нове дослідження, проведене командою з Університету Північної Кароліни у Вілмінгтоні, припускає, що стародавні будівельники могли використовувати рукав річки Ніл, який нині загублений під пустелею і сільськогосподарськими угіддями.

Ця теорія сама по собі не була новою, але команда представила докази, які, можливо, точно визначили місцезнаходження загубленого водного шляху.
Источник: https://www.planetanovosti.com/ucheni-z-yasuvaly-yak-buduvalysya-ehypetski-piramidy