У ЄС 12 країн закликали затвердити рамки переговорів про вступ України

Міністр європейських справ Чехії Мартін Дворжак ініціював листа до головування Бельгії у Раді ЄС із закликом затвердити рамки переговорів про вступ України та Молдови.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Х.

Лист підтримали ще 11 країн — Швеція, Фінляндія, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Естонія, Литва, Латвія та Словаччина.

Вони переконані, що зрушення в переговорах може принести нову енергію в зусилля України та Молдови щодо реформ.

«Україна та Молдова стикаються з багатьма викликами, тому вони ще більше заслуговують на нашу підтримку та солідарність у своїх зусиллях стати частиною Європейського Союзу», — вважає чеський міністр.

Як пише iROZHLAS.cz, країни скерували листа через побоювання, що наступне головування у Раді ЄС під керівництвом прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заморозить увесь процес перемовин.

У листі, який опинився в розпорядження видання, Дворжак пише, що «настав час рухатися вперед» і разом зі своїми однодумцями закликає Раду із загальних справ ухвалити позицію для переговорів з Україною та Молдовою не пізніше червня.

iROZHLAS.cz вказує, що зустріч міністрів у справах Європи запланована на 24 червня. Якщо згоди буде досягнуто, до кінця місяця може бути скликана міжурядова конференція для офіційного початку переговорів.

Джерело: Hromadske.ua