У Єгипті відкопали нового Сфінкса

Під час дорожніх робіт в єгипетському місті Луксор робітники наткнулися на закопану статую Сфінкса. Про це дивовижне відкриття оголосив глава єгипетського Міністерства старожитностей Мухаммед Абдель Асіс.

Поки що є мало інформації про це відкриття. Чиновники підтвердили тільки, що статуя знаходиться під земною поверхнею, і своєю формою вона нагадує Великого Сфінкса в Гізі. Експерти стверджують, що пройде багато часу, перш ніж ми зможемо дізнатися більше. Головне полягає в тому, що розкопки не будуть проводитися поспіхом, щоб запобігти можливому знищенню витвору стародавнього мистецтва. У даний час археологи здійснюють усі необхідні запобіжні заходи для захисту статуї.

Великий Сфінкс вважається грандіозним творінням давніх єгиптян не тільки через свій розмір і складну конструкцію, але також через незліченні таємниці, що його оточують. Великий Сфінкс разом з трьома пірамідами знаходиться на плато Гіза – біля 500 км від того місця, де була знайдена ще одна статуя. Вік Сфінкса, а також його таємнича форма і людська голова, протягом десятиліть були темою інтенсивних дебатів між експертами.

Варто також відзначити, що, як і знахідка з Луксорі, Великий Сфінкс також був майже повністю похований під піском. Тільки у 1817 році, коли Джованні Баттіста Кавілья проводив перші сучасні археологічні розкопки, Сфінкс був повністю очищений від землі. Тому не дивно, що ще одна скульптура такого типу була віднайдена під землею.

https://zik.ua/news/2018/08/13/u_yegypti_vidkopaly_novogo_sfinksa__foto_1385121