У Вікіпедії з’явилася сторінка про «рашизм»

Українська Вікіпедія поповнилася статтею про «рашизм» як політичну ідеологію владного режиму російської федерації.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сторінку з матеріалом.  

«Рашизм або російський фашизм – політична ідеологія та соціальна практика владного режиму росії кінця XX, початку XXI століття, що базується на ідеях «особливої цивілізаційної місії» росіян, «старшості братнього народу», нетерпимості до елементів культури інших народів;

на тоталітаризмі й імперіалізмі радянського типу, використанні російського православ’я як моральної доктрини та на геополітичних інструментах впливу, в першу чергу – енергоносіях для європейських країн, військовій силі стосовно країн, що входять до кола впливу російської федерації», – йдеться в статті.

Також уточнюється, що термін «рашизм» штучно утворений шляхом поєднання англійського слова Russia (тобто росія) із міжнародним словом «фашизм». При цьому обігрується співзвучність слів рашизм і расизм. Рашизм – це різновид тоталітарної, фашистської ідеології, симбіоз основних засад фашизму і сталінізму.

Крім того, зауважується, що до історії формування рашизму як ідеології слід віднести більшу частину війн на теренах суверенних держав, що входили в склад СРСР. А прихильників ідеології рашизму зазвичай називають «рашистами», іноді – «ватниками».

Психологія рашистів – це психологія ворожості, уявлення про те, що навіть і в росії всюди є чужинці. Цю психологію мають люди, глибоко ображені придуманими або справжніми приниженнями, яким їх піддавав «Захід».

Стосовно знака Z, як зазначається, це – символ рашизму, який виник внаслідок активізації воєнних дій росії в Україні в лютому 2022 року. 14 квітня 2022 року Верховна Рада України визнала російську федерацію державою-терористом із тоталітарним неонацистським режимом та заборонила його пропаганду, а також пропаганду акту агресії росії проти України.