У Відні стартує зимова сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ

У Відні у четвер, 21 лютого, розпочинає роботу дводенна 18-та зимова сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ.

У ній візьмуть участь близько 300 парламентаріїв, зокрема й з України, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

Під час сесії у Конгрес-холі палацу Хофбург пройдуть засідання загальних комітетів, на яких буде заслухано представників урядів країн-членів ОБСЄ та обговорено питання, пов’язані з політичними та безпековими викликами, економікою та довкіллям, а також із правами людини та гуманітарною сферою.

Крім того, відбудуться дебати з таких питань, як обмеження прав людини під час надзвичайних ситуацій, боротьба з корупцією, відмиванням грошей та фінансуванням тероризму, використання інструментів та механізмів ОБСЄ для врегулювання затяжних конфліктів.

На спільному засіданні загальних комітетів у четвер виступлять голова Національної ради Австрії Вольфганг Соботка, президент ПА ОБСЄ Георгій Церетелі, чинний голова ОБСЄ та міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер.

Пройдуть також окремі засідання комітету з політичних питань і безпеки, комітету з питань демократії, прав людини і гуманітарних питань та комітету з економічних питань, науки, технології та навколишнього середовища.

Завершиться сесія у п’ятницю спільним засіданням загальних комітетів.

Питання російської агресії проти України та її наслідків стане однією з головних тем зимової сесії. Зокрема, на засіданні комітету з прав людини буде презентована доповідь про гуманітарну ситуацію на Донбасі, підготовлена за результатами візиту делегації комітету до України.

Як відомо, Парламентська асамблея ОБСЄ слугує форумом для парламентської дипломатії і парламентських дискусій, направляє своїх членів з метою керівництва місіями зі спостереження за виборами і зміцнює міжнародне співробітництво в підтримку зобов’язань в безпековій, політичній, економічній, екологічній та правозахисної сферах. Крім того, ПА розробляє і просуває механізми щодо запобігання та врегулювання конфліктів, сприяє розвитку демократичних інститутів у державах-учасницях і забезпечує транспарентність і підзвітність в ОБСЄ. На її щорічних сесіях формулюються широкі політичні рекомендації для урядового компонента Організації.

https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2645011-u-vidni-startue-zimova-sesia-parlamentskoi-asamblei-obse.html