У Великобританії будуть використовувати енергію вітру від проїжджаючих поїздів

Лондонський стартап Moya Power вважає, що не можна ігнорувати будь-які потоки вітру — кожен з них є джерелом енергії.

Стартап пропонує встановлювати в тунелях лондонських залізниць спеціальні панелі, що приводяться в рух вітром. Їх рух буде перероблятися в електроенергію.

За ідею відповідає CEO стартапу Шарлота Слінгсбі. Вона родом з Кейптауна, де вітер є одним з основних джерел електроенергії. Вона розповідає, що там навчилася цінувати важливість вітру, але Лондон накладає певний відбиток. Тут точно не так легковажно, як у її рідному місті, але при бажанні вітер можна знайти і тут.

Пілотний проект її стартапу — це великі пластикові панелі, на яких розташовані ряди ламелей, покритих п’єзоелектричним матеріалом. При виникненні повітряних потоків ламелі приходять в рух, енергія якого трансформується в електричну. Шарлота планує розміщувати свої панелі вздовж залізниць і тунелів.

Подібні вловлювачі вітру менш ефективні звичайних вітряків. Шарлота це знає, але каже, що головне — це донести до людей, що справлятися з браком електроенергії потрібно винахідливо. Кілька панелей не зроблять істотний внесок у вироблення енергії, але в майбутньому такими пластинками можуть покриватися хмарочоси, внутрішні частини тунелів, сірі бетонні промзони. Слінгсбі говорить, що потрібно шукати різні способи видобування енергії і використовувати їх системно.

Тим часом Європа збільшує частку енергії, одержуваної з вітру. За минулий рік вітрогенератори забезпечили 12% загального енергоспоживання Євросоюзу. Було введено в дію 15,7 ГВт потужності нових вітрових електростанцій. Були встановлені прибережні вітрові турбіни сумарною потужністю 12,5 ГВт і шельфові вітрогенератори потужністю 3,1 ГВт. Це на 20% більше, ніж в 2016 році. А в Німеччині ціни на електрику в Різдво зовсім стали негативними.

http://cikavosti.com/u-velikobritaniyi-budut-vikoristovuvati-energiyu-vitru-vid-proyizhdzhayuchih-poyizdiv/